Upravit stránku

HSM 805 HD

 • Tento stroj vychází z verze traktoru HSM 805H, navíc však zde naleznete v základní verzi silnější motor od jiného výrobce, dále zadní část stroje je z HSM 904 ( větší nápravy vzadu), mohutnější střed traktoru, dále větší pneumatiky a navíc je zde možnost silné ruky Epsilon ve variantě S nebo X, délka této ruky na přání může být až 9,6 metrů. To u stroje HSM 805H nelze. 
 •  
 • popis stroje v základní výbavě je tento:
  Silný čtyř-válcový motor Volvo Penta o výkonu 129kW - 175 koní, TIER 4f.

  Hydrostaticko – mechanický pohon: zde je použita novinka od firmy Rexroth, Serie 71. Jedná se o inteligentní spojení pojezdového čerpadla a pojezdového motoru. Velkou výhodou je dosažení rychlosti až 14 km/hod bez nutnosti řazení. Tento systém je doplněn dvoustupňovou přídavnou převodovkou od německého výrobce NAF. Výhoda tohoto systému pohonu je ve velkých brzdících možnostech (přibližování z kopce) a není nutné při krátkém popojíždění řadit.
  Pohon se dále převádí na portálové nápravy NAF. Jedná se o nejlepší nápravy na trhu. Tento typ náprav se používá u strojů HSM 904. Samozřejmostí jsou 100% uzavíratelné mechanické uzávěrky. Uvnitř integrované lamelové dvou-okruhové brzdy jsou v olejové lázni.
  Hydraulický systém se skládá z pracovního čerpadla (hydraulická ruka, naviják atd.), pojezdového čerpadla, pojezdového motoru, nouzového čerpadla a dvou rozvaděčů. Jeden rozvaděč je na hydraulické ruce (ovládá kompletní funkce na ruce) a jeden v přední části stroje (ovládá štíty, zatáčení a ost. funkce). 
  Pneumatiky jsou Nokian Forest King TRS LS-2 23.1 -26. Na přání je však možné zvolit i jiný typ pneu, i jiného výrobce
  Elektrický systém je napájen 90A alternátorem nebo 2 x 56Ah suché a bez- údržbové Optima baterie. Elektrická instalace je od firmy Neumatic. Všechny kabely jsou označeny čísly a je na nich napsáno, odkud a kam vedou. Konektory umístěné na vlhkých místech jsou vodotěsné. Všechny pojistky, relé a řídící jednotky jsou umístěny na jednom místě ve střeše kabiny. Tento systém dokáže ušetřit velmi mnoho času při opravě (není nutné rozdělávat žádné kryty, vyndávat sedadla, rozebírat palubní desku atd.). Řídící jednotky jsou spojeny CAN-BUS jednotkou s možností kontroly funkčnosti uživatelem. Velký přehledný barevný displej v kabině umožňuje kontrolu všech provozních částí. Je zde znázorněna teplota chladící kapaliny, všech olejů včetně tlaku, sepnutí uzávěrek atd. Samozřejmostí je možnost nastavení všech funkcí pro 5 operátorů
  Prostorná bezpečnostní kabina je přezkoušená ROPS, FOPS a OPS. Kabina je dobře odhlučněná, vybavená topením a automatickou klimatizací v jednom vzduchovém rozvodu, elektricky otočným odpruženým vyhřívaným sedadlem  s veškerým ovládáním pojezdu a hydraulické ruky, umožňující práci ve všech pozicích natočení. Na sedadle je umístěný barevný informační display a ovládání plynu s brzdou. Ovládání jízdy je na otočné podlaze sedadla.
   
 • Rám traktoru je vyroben z vysoce-pevnostních ocelí. V rámu je integrována nádrž oleje a nafty. V přední části je umístěn motor, pohon, nádrže a kabina. V zadní části je naviják, hydraulická ruka a klanice. Obě části jsou spojeny otočným kloubem s integrovanou stabilizací a písty zatáčení. Tyto jsou oproti konkurenci velmi silné a skované před případným poškozením. Obě části se vyznačují velmi přehledným uspořádáním rozvodů oleje a elektriky. Při konstrukci byli kladeny velké nároky na celkovou stabilitu stroje, snížení těžiště a dlouhou životnost. Rozdělení hmotností je 60% přední a 40% zadní část.
 • Naviják je dvoububnový ADLER HY 20SG, 2x10tun, dodávané v sérii bez lan. Vejde se sem 100 metrů 14 mm lana. Jednoduchá konstrukce a kvalitní materiály zaručují dlouhou životnost, bez velkých nároků na údržbu.

 • Zadní štít je vyroben z několika druhů materiálů a je zvedán díky dvěma silnými pístnicemi. Spodní hrana je z tvrdokovu Hardox, který zaručuje dlouhou životnost. V horní části jsou umístěné kladky. Těchto kladek je velké množství v závislosti na účelu použití. Horní hrana štítu může být rovná, ozubená s výsuvnými kladkami. Případně je možné zde umístit svěrný oplen. Na zadní štít se taktéž montuje tažné zařízení na odnímatelné konstrukci. Celková šíře je 2200 mm.

 • Hydraulická ruka je  Epsilon, typ M80R59, o celkové délce 5,9 metrů, s rotátorem Epsilon FG43S, na přání je možnost namontovat i jinak dlouhou a silnější ruku s možností většího drapáku, nebo naopak harvestorové hlavice.
  Celková šíře stroje 2640 mm
  Přední štít se šíří 2000 mm

 

Nahoru