Máte málo pilařů a hledáte něco, co by pomohlo odvětvovat pokácené stromy? 
tento stroj je přesně pro vás..... uchopíte strom hydraulickou rukou, protáhnete odvětvovacím strojem a pilaři už vám jen stroj nařežou. Jedná se o velmi schopného pomocníka nejen pro vás, ale i pro pilaře, kterým práce půjde jednodušeji a celá těžba bude efektivnější a výkonnější.

veškeré informace naleznete v PDF souboru

Popis stroje:

Odvětvovací stroj je jednoduchý, především však efektivní a flexibilní. Jeho použití se vyplatí především při rychlém zpracování větrné, nebo kůrovcové kalamity jehličnatých porostů a v mýtních těžbách

Základ stroje tvoří odvětvovací hlava v jeho zadní části se 4mi pohyblivými a jedním pevným nožem. Centrální hydraulický systém je zásobárnou tlakového oleje pro bezvadnou funkci stroje.

V průběhu odvětvování stromu jeho uložením a následným protažením dochází k pohonu čerpadla, které dodává olej do tlakové nádoby. Tím je stroj úplně závislý, a proto ho můžeme použít všude bez dalšího energetického zdroje. Hydraulický akumulátor tlakového oleje zajišťuje průběžnou připravenost a řízený přítlak nožových čelistí.

Strom je pomocí drapáku hydraulické ruky traktorového tahače vložen na volně stojící stroj. Při kontaktu a zatlačením na ostnatý válec výkyvné hlavy v přední části stroje dojde automaticky k uzavírání čelistí nožové hlavy a přítlačného válce. Pohyb přítlačného válce lze podle potřeby blokovat. Tažný traktor protáhne strom, přičemž sevřené nože kmen dokonale odvětví. Odvětvovací hlava se po protažení stromu automaticky otevře a stroj je připraven na další strom.

Vlastní hmotnost stroje je cca 1450 kg a konstrukce opěrných noh zaručuje bezpečnou stabilitu stroje a umožňuje práci bez dalšího kotvení. Použití v porostech je vhodné s hmotnantostí již od 0,3m3 zavětvených stromů. Maximální otevření nožové hlavy 550mm umožnuje odvětvení i několika Kubíkových stromů také proto, že silné stromy jsou zpravidla v prvních 10-15 metrů bez větví. Požadovaný výkon tahače pro odvětvování je závislý od hmotnatosti odvětvovaných stromů. Ekonomický výkon tahače při nasazení v mýtních těžbách je cca 80-90PS.

 

Vylepšení u odvětvovacího stroje

Širší a delší rám podvozku což umožnilo vložení hydraulického akumulátoru o objemu 15,-L - možno odvětvovat i kratší a méně objemné stromy bez ztráty tlaku v hydr. systému.

Hydraulický systém je opatřen soustavou tří filtrů, které zabezpečí čistotu oleje i při náhodném  doplnění znečištěného oleje. 

Dva přepouštěcí pojistné ventily se starají o eliminaci tlakových rázů a o zakusování čelistí do kmene a tím o úsporu pohonných hmot protahovacího prostředku.

Nože jsou ze speciálně kalené nástrojové oceli - nevyštipují se a ani při broušení  neztrácejí svou tvrdost ani houževnatost.

Posunutí těžiště stroje zlepšuje stabilitu a umožňuje práci bez kotvení stroje.

Hydraulický systém je upraven tak aby i při nízkých teplotách okolo -15 st.C byl stroj bezporuchový a rychlý.

 

Technická data:

Max. délka     2420 mm

Max. šířka      1000 mm

Max. výška     1650 mm

Hmotnost        1450 kg

Max. průměr odvětveného stromu v zavětvené části                550 mm

Min. průměr odvětvované části stromu                     100 mm

Max. průměr větve – smrk      100 mm

Max. průměr větve – borovice 150 mm

Max. hmotnatost odvětv. Stromu 3 m3

Objem hydraulického akumulátoru       10l

Celkový objem hydraulického média    20 l

Hlučnost do      70 dB(A)

ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti