Upravit stránku

HSM 904 / 904H

Popis stroje v základní výbavě:

Stroj vychází z naší osvědčené koncepce strojů řady 904. Tyto stroje vynikají jednoduchou, ale robustní konstrukcí. Velký důraz je kladen na stabilitu (nízko uložené těžiště) a na průchodnost terénem (krátká stavba s vynikajícím nájezdovým úhlem v obou směrech).
Silný šesti-válcový motor Volvo Penta TIER 4f, o výkonu 185kW – 252koní

ZF polo-automatická převodovka s možností řazení pod zatížením WG 190 má 6 rychlostí vřed a 3 vzad. Výhoda této převodovky spočívá v rychlosti řazení a přímého přenosu síly mechanickou cestou na kola. Toto řešení má výhodu tam, kde je nutné často jezdit větší vzdálenosti po silnici, či tahat přívěs. NEBO  Hydrostatický pohon od firmy Rexroth typ 71. Jedná se o inteligentní spojení pojezdového čerpadla a pojezdového motoru. Velkou výhodou je dosažení rychlosti až 14 km/hod bez nutnosti řazení. Tento systém je doplněn dvoustupňovou přídavnou převodovkou od německého výrobce NAF
Pohon se dále převádí na portálové nápravy NAF. Jedná se o nejlepší nápravy na trhu. Samozřejmostí jsou 100% uzavíratelné mechanické uzávěrky. Uvnitř integrované lamelové dvou-okruhové brzdy jsou v olejové lázni.

Hydraulický systém se skládá z pracovního čerpadla (hydraulická ruka, naviják atd.), nouzového čerpadla a dvou rozvaděčů. Jeden rozvaděč je na hydraulické ruce (ovládá kompletní funkce na ruce) a jeden v přední části stroje (ovládá štíty, zatáčení a ost. Funkce). 
Pneumatiky máme v základní verzi Nokian Forest King TRS LS – 2 23.1-26.  Možná je však volba i jiného výrobce a rozměru, vždy na přání zákazníka, ovšem za příplatek.
Šíře traktoru na základních pneumatikách je 2580 mm, na přání lze zvolit i jinou šíři traktoru.

Elektrický systémje napájen 90A alternátorem nebo 2 x 56Ah suché a bez- údržbové Optima baterie. Elektrická instalace je od firmy Neumatic. Všechny kabely jsou označeny čísly a je na nich napsáno, odkud a kam vedou. Konektory umístěné na vlhkých místech jsou vodotěsné. Všechny pojistky, relé a řídící jednotky jsou umístěny na jednom místě ve střeše kabiny (u nové kabiny). Tento systém dokáže ušetřit velmi mnoho času při opravě (není nutné rozdělávat žádné kryty, vyndávat sedadla, rozebírat palubní desku atd.). Dle uživatelů výhoda tohoto řešení převyšuje zdánlivou nevýhodu jedněch dveří v kabině. Řídící jednotky jsou spojeny CAN-BUS jednotkou s možností kontroly funkčnosti uživatelem. Velký přehledný barevný displej v kabině umožňuje kontrolu všech provozních částí. Je zde znázorněna teplota chladící kapaliny, všech olejů včetně tlaku, sepnutí uzávěrek atd. Samozřejmostí je možnost nastavení všech funkcí pro 5 operátorů.

​​​​​​​Na předním rámu naleznete štít, který je 2000mm široký.

​​​​​​​Zadní šít je vyroben z několika druhů materiálů a je zvedán díky dvěma silnými pístnicemi. Spodní hrana je z tvrdokovu Hardox, který zaručuje dlouhou životnost. V horní části jsou umístěné kladky. Těchto kladek je velké množství v závislosti na účelu použití. Horní hrana štítu může být rovná, ozubená s výsuvnými kladkami. Případně je možné zde umístit svěrný oplen. Na zadní štít se taktéž montuje tažné zařízení na odnímatelné konstrukci. Tento štít má rozměr 2200mm.

​​​​​​​Navijáky Adler HY 20SG. Jednoduchá konstrukce a kvalitní materiály zaručují dlouhou životnost, bez velkých nároků na údržbu. Tažná síla je 2x 10 tun, kdy se vejde 100 m 14 mm lana. Traktor je vyráběn bez lan, proto, aby si každý zákazník mohl vybrat ze svých oblíbených dodavatelů. Na přání lze zvolit i větší a silnější navijáky, kam se vejde i více lana.

​​​​​​​​​​​​​​Hydraulická ruka je Epsilon M80R59 v sérii, s drapákem Epsilon FG43S, s délkou ruky 5,9 m, ale vždy je možnost na přání zákazníka ruku změnit. Je možně volit hydraulické ruky od Epsilonu nebo Messera Loglift s dosahem až 10m. Technické údaje o hydraulických rukách dostanete na vyžádání.

Nahoru