Upravit stránku

Popis stroje v základní výbavě.

Silný šesti-válcový motor Volvo Penta TIER 4f, o výkonu 185kW – 252koní

ZF WG190 polo-automatická převodovka s možností řazení pod zatížením.  Typ WG 190 má 6 rychlostí vřed a 3 vzad. Výhoda této převodovky spočívá v rychlosti řazení a přímého přenosu síly mechanickou cestou na kola. Toto řešení má výhodu tam, kde je nutné často jezdit větší vzdálenosti po silnici, či tahat přívěs. NEBO Hydrostatickomechanický pohon Rexroth Serie 71. Jedná se o osvědčený typ pojezdového čerpadla a pojezdového motoru. Velkou výhodou je jízda bez nutnosti řazení a velká brzdná síla. Ta se využije hlavně při přibližování z dlouhých kopců, kde je nutné neustále přibržďovat nožní brzdou.
Pohon se dále převádí na portálové nápravy NAF. Jedná se o nejlepší nápravy na trhu. Samozřejmostí jsou 100% uzavíratelné mechanické uzávěrky. Uvnitř integrované lamelové dvou-okruhové brzdy jsou v olejové lázni.

Hydraulický systém se skládá z pracovního čerpadla (hydraulická ruka, naviják atd.), nouzového čerpadla a dvou rozvaděčů. Jeden rozvaděč je na hydraulické ruce (ovládá kompletní funkce na ruce) a jeden v přední části stroje (ovládá štíty, zatáčení a ost. Funkce).

Pneumatiky máme v základní verzi Nokian Forest King TRS LS – 2 23.1-26.  Možná je však volba i jiného výrobce a rozměru, vždy na přání zákazníka, ovšem za příplatek.
Šíře traktoru na základních pneumatikách je 2600 mm, na přání lze zvolit i jinou šíři traktoru.

Elektrický systém je napájen 90A alternátorem nebo 2 x 56Ah suché a bez- údržbové Optima baterie. Elektrická instalace je od firmy Neumatic. Všechny kabely jsou označeny čísly a je na nich napsáno, odkud a kam vedou. Konektory umístěné na vlhkých místech jsou vodotěsné. Všechny pojistky, relé a řídící jednotky jsou umístěny na jednom místě ve střeše kabiny (u nové kabiny). Tento systém dokáže ušetřit velmi mnoho času při opravě (není nutné rozdělávat žádné kryty, vyndávat sedadla, rozebírat palubní desku atd.). 

Prostorná bezpečnostní kabina je přezkoušená ROPS, FOPS a OPS. Kabina je dobře odhlučněná vybavené poly-karbonátovým nerozbitným sklem LEXAN, topením a automatickou klimatizací v jednom vzduchovém rozvodu, otočným odpruženým vyhřívaným sedadlem s veškerým ovládáním pojezdu a hydraulické ruky, umožňující práci ve všech pozicích natočení. Na sedadle je umístěný barevný informační display a ovládání plynu s brzdou..

Rám traktoru je vyroben z vysoce-pevnostních ocelí. V rámu je integrována nádrž oleje a nafty. V přední části je umístěn motor, pohon, nádrže a kabina. V zadní části je naviják, hydraulická ruka a klanice. Obě části jsou spojeny otočným kloubem s integrovanou stabilizací a písty zatáčení. Tyto jsou oproti konkurenci velmi silné a skované před případným poškozením. Obě části se vyznačují velmi přehledným uspořádáním rozvodů oleje a elektriky. Při konstrukci byli kladeny velké nároky na celkovou stabilitu stroje, snížení těžiště a dlouhou životnost. Rozdělení hmotností je 60% přední a 40% zadní část.
Na předním rámu naleznete štít, který je 2000mm široký.

Zadní šít je vyroben z několika druhů materiálů a je zvedán díky dvěma silnými pístnicemi. Spodní hrana je z tvrdokovu Hardox, který zaručuje dlouhou životnost. V horní části jsou umístěné kladky. Těchto kladek je velké množství v závislosti na účelu použití. Horní hrana štítu může být rovná, ozubená s výsuvnými kladkami. Případně je možné zde umístit svěrný oplen. Na zadní štít se taktéž montuje tažné zařízení na odnímatelné konstrukci. Tento štít má rozměr 2200mm.

Navijáky Adler HY 20-0, jsou poháněny hydraulickým dvou-stupňovým motorem s čelním ozubením. Na centrální 6x uložené hřídeli jsou umístěny bubny i integrovanou spojkou a pásovou brzdou. Pracuje s tlakem pouze 90-110 bar. Všechny magnety a měřící body jsou umístěny na přehledném a lehce dostupném místě. Jednoduchá konstrukce a kvalitní materiály zaručují dlouhou životnost, bez velkých nároků na údržbu. Tažná síla je 2x 10 tun, kdy se vejde 100 m 14 mm lana. Traktor je vyráběn bez lan, proto, aby si každý zákazník mohl vybrat ze svých oblíbených dodavatelů. Na přání lze zvolit i větší a silnější navijáky, kam se vejde i více lana.

Hydraulická ruka v této variantě Z s hlavním zesíleným ramenem. Má jednoduchý teleskop, a délka ruky je 5,6 metrů / nebo varianta ZL s dvojitým teleskopem

Nahoru