HSM 805 HDF kombi

Jedná se o zesílenou verzi šesti-kolového traktoru. Oproti standartní verzi 805 F je použit větší zadní rám, silnější nápravy a větší rozměr kol. Tato úprava umožňuje použití silnějších navijáků, hydraulických ruk a harvestorové hlavice. Traktor je určen pro přibližování krátkých sortimentů a dlouhých výřezů, popřípadě stromů v celé délce, a to jak v lanech nebo ve svěrném oplenu. Traktor je vybaven dvou-bubnovým navijákem, ochrannou klecí a dvěma páry klanic. Traktor může být vybaven velkým množstvím příslušenství dle Vašeho přání.

 

Dohodnutá výbava při našem jednání a cena je sepsána v tabulce na konci dokumentu.

 • Motor sériově: Volvo Penta 4 válec, EU stage5

Výkon: 129 kW (175 koní) od 1700 ot/min.

Točívý moment: 800 Nm při 1100-1500 ot/min maximálně 816 Nm při 1380 ot/min.

Obsah motoru: 5,13 litru

 

 • Motor na přání: Volvo Penta 4 válec, EU stage5

Výkon: 175 kW (238 koní) pod 1750 ot/min.

Točívý moment: 947 Nm od 1200-1750 ot/min maximálně 969 Nm při 1380 ot/min.

            Obsah motoru: 5,13 litru

 

 •  Hydrostaticko mechanický pohon HSM Twin Power Drive. Velkou výhodou je jízda bez nutnosti řazení, velká tažná síla, vysoká rychlost a velká brzdná síla. Ta se využije hlavně při přibližování z dlouhých kopců, kde je nutné neustále přibržďovat nožní brzdou. Tento systém je doplněn dvoustupňovou přídavnou převodovkou od německého výrobce NAF.

 

 • Nápravy: Přední - planetová náprava NAF. Zadní – portálová náprava NAF. Jedná se o nejlepší nápravy na trhu. Samozřejmostí jsou 100% uzavíratelné mechanické uzávěrky, které se řadí odděleně pro přední a zadní nápravu.

 

 • Brzdy: Brzdy jsou lamelové v olejové lázni integrované uvnitř nápravy. Dvou-

okruhový brzdný systém s parkovací, automatickou pracovní a nožní brzdou.

 

 • Řízení: Dva silné hydraulické válce umístěné ve zlamovacím rámu traktoru. Úhel zatáčení 45°.

 

 • Nádrže: Naftová 235 litrů

            Ad-Blue 25 litrů

            Hydraulický olej 100 litrů

Na přání je možné dodat plnící čerpadla na naftu, Ad-Blue a hydraulický olej.    

 

 • Hydraulický systém Load Sensing se skládá z pracovního čerpadla o výkonu 232 l/min při 1600 ot/min (hydraulická ruka, naviják atd.), pojezdového čerpadla, dvou pojezdových motorů, nouzového čerpadla a dvou rozvaděčů. Maximální pracovní tlak je 350 bar. Jeden rozvaděč je na hydraulické ruce (ovládá kompletní funkce na ruce) a jeden v přední části stroje (ovládá štíty, zatáčení a ostatní funkce). V obou případech se jedná o rozvaděče Rexroth nebo Parker. Další ventily jsou umístěny na navijáku a na rámu. Výhodou celého hydraulického systému, je použití trubek k vedení oleje všude tam, kde je to možné. Toto nákladné řešení má výhodu ve velké přehlednosti celého systému. U konkurenčních strojů se používá levné řešení s hydraulickými hadicemi. Najít závadu v tomto „salátu“ hadic stojí opravdu hodně času. Následná výměna hadice je často spojena s několika hodinovým rozpojováním hadic, spojené s velkým únikem oleje. U HSM je přístupnost k rozvaděčům a jiným pracovním částem vzorná. Často je nutné jen odstranit kryt nebo zvednout kabinu.
 

 

 

 • Hydraulický olej je ekologický syntetický ester Panolin HLP SYNTH s Kleenoil mikrofiltrací WGK 1. Tento systém má výhodu v dokonalém čištění oleje v řádech mikronů, odlučování vody a prodloužené výměně na více než 4000 Mth, v závislosti na aktuálním stavu oleje. Jedná se o ekologický olej nejvyšší kvality bez bio složky. Na přání je možné dodat s minerálním olejem.

 

 • Prostorná panoramatická bezpečnostní kabina je přezkoušená ROPS, FOPS a OPS. Velké prosklení vám umožňuje mít dokonalý přehled o dění kolem traktoru. Okna jsou vyrobena z Lexanu. Kabina je dobře odpružená na gumových silentblocích. Dobré odhlučnění spolu s automatickou klimatizací a topením v jednom vzduchovém rozvodu zajišťuje díky velmi účinné filtraci nasávaného vzduchu skvělé a čisté pracovní prostředí. Na levé straně jsou velké uzamykatelné dělené dveře s možností odejmutí pouze okna pro lepší větrání kabiny (pokud nemáte rádi klimatizaci).  Dveře mají ve spodní části aretační zámek, který je udržuje během práce a za jízdy v otevřené pozici. Na pravé straně je okno s možností aretovaného otevření nebo ho lze celé vyjmout. Toto okno zároveň slouží jako nouzový východ pro případ převrácení stroje a lze ho otevřít i zvenku. V kabině je velké množství uzavíratelných a volných přihrádek. Vpředu je umístěný odklápěcí volant, který slouží pro jízdu na silnici s vypnutou pracovní hydraulikou. Pod volantem je umístěné svačinové prkénko. Velké pohodlné sedadlo Grammer Actimo XXL umístěné spolu s pedály na elektricky otočné podlaze je vyhřívané a vzduchem odpružené (na přání může být i BE-GE 3100 DPS C&F včetně ventilace) s veškerým ovládáním pojezdu, zatáčení, uzávěrek, pracovních světel. Na sedačce je dále umístěno ovládání hydraulické ruky za pomoci joystiků od různých výrobců (Elobau, Danfoss, mini joystiky Excidor a příslušenství pro ovládání harvestorové hlavice) dle Vašeho přání. Toto řešení umožňuje práci ve všech pozicích natočení sedadla s plnou kontrolou stroje. Na sedadle je umístěný velký přehledný HSM Ecommand barevný displej. Ten umožňuje kontrolu všech provozních částí stroje. Je zde znázorněna teplota chladící kapaliny, hydraulického oleje, otáček motoru, sepnutí pohonu 4x4, aktivaci uzávěrek diferenciálů, varovných a informačních hlášení atd. Samozřejmostí je možnost nastavení všech funkcí stroje a hydraulické ruky pro 5 operátorů plus operátor „0“ což je nastavení z výroby. Většina funkcí je názorně nakreslena a nastavení je velmi jednoduché. Další funkcí je diagnostika všech ovladačů, joystiků, vypínačů, pojezdových parametrů atd.

Samozřejmě je veškerá uživateli přístupná komunikace počítače v českém jazyce.

Na kabině je 12 kvalitních pracovních LED světel, která jsou velmi dobře krytá proti poškození. Pro lepší a bezpečnější příchod a odchod ke stroji, je možné světla u dveří ovládat dálkovým ovládáním až na vzdálenost 200 m. V horní zadní části kabiny jsou umístěná směrová, brzdová a obrysová světla pro nouzový provoz. Světla pro provoz na pozemních komunikacích jsou odnímatelná umístěná na zadním štítu (popřípadě klanici) a v přední části kabiny a rámu.

K výbavě kabiny déle patří měnič napětí z 24 na 12 V s výstupem do cigaretových zásuvek.  Rádio je vybaveno USB portem, CD přehrávačem a Bluetooth Hands-Free.

Další výbava je příruční hasicí přístroj pro bezpečné opuštění kabiny v případě požáru. Pokud je stroj vybaven vysílačkou pro ovládání navijáků a pojezdů je přijímač a nabíječka baterii pro vysílač umístěná v kabině.

Také je možno do kabiny namontovat hovorové vysílačky.

 

    

 • Elektrická instalace: Elektrický systém je napájen 110 A alternátorem.  2 x 55Ah Optima baterie jsou suché, bez nutnosti údržby. Elektrická instalace je vyrobena firmou Leoni. Všechny kabely jsou označeny čísly a je na nich napsáno, odkud a kam vedou. Konektory jsou všechny očíslované a ty umístěné na vlhkých místech jsou vodotěsné. Všechny pojistky, relé a řídící jednotky jsou umístěny na jednom místě v odklápěcím krytu na střeše kabiny. Tento systém dokáže ušetřit velmi mnoho času při opravě (není nutné rozdělávat žádné kryty, vyndávat sedadla, rozebírat palubní desku a lze kontrolovat za každého počasí. Pojistky a relé lze snadno zkontrolovat za pomocí LED diod. Celý systém je možno vypnout nouzovým tlačítkem.

Hlavní vypínač elektriky je automatický.

 

 • Ochrana kabiny a krytu motoru: Stroj je možné vybavit ochrannými lany, které odvádějí větve při průjezdem porostu od čelního skla a tím brání jeho poškození. Dále je možné na stroj dát ochranný rám přední části traktoru spojený s trubkovým ochranným rámem horní části krytu motoru. Trubkový rám se doporučuje při použití harvestorové hlavice.

 

 • Kamery: Zadní kamera je umístěná v zadní části rámu. Barevná kamera se 7 palců velkým barevným monitorem (možnost volby přepnutí dvou kamer). Na přání je možné dodat kameru umístěnou na přední části kabiny.

 

 • Rám traktoru je vyroben z vysoce-pevnostních ocelí. V předním rámu je integrována nádrž oleje a nafty. V přední části je umístěn motor, pohon, nádrže a kabina. V zadní části je naviják, hydraulická ruka a klanice. Obě části jsou spojeny otočným kloubem s integrovanou stabilizací (dva hydraulické válce) a písty zatáčení. Tyto jsou oproti konkurenci velmi silné a skované před případným poškozením. Obě části se vyznačují velmi přehledným uspořádáním rozvodů oleje a elektriky. Při konstrukci byli kladeny velké nároky na celkovou stabilitu stroje, snížení těžiště a dlouhou životnost. Rozdělení hmotností je 60% přední a 40% zadní část.
 
 • Přední radlice: Stroj je dodáván bez radlice. Na přání je možné zvolit radlici dle Vašich požadavků. Všechny radlice mají ve spodní části lištu z velmi odolné oceli. Máme radlice určené na úpravu terénu, naklápěcí, odnímatelné nebo přizpůsobené na nošení nějakého příslušenství například trakčního navijáku. Na boky radlice je možné umístit odkládací schránky. Je možné aktivovat plovoucí polohu.

 

 • Zadní štít: Na stroj je možné dát hydraulicky zvedací, odnímatelný zadní štít se spodní lištou z velmi odolné oceli. Zadní štít se dělá v šíři 2550–2700 mm nebo na přání. Je možné aktivovat plovoucí polohu.

 

 • Vodící kladky: Jsou dvou-kladkové, otočné pro oba bubny navijáku umístěny na zvedacím zadním štítu.

 

 • Tažné zařízení: Na zadní štít je možné objednat odnímatelné tažné zařízení. Vždy je nutné uvést jaký typ a jaká tažná síla je požadována. Základní je samočinné s tažnou silou 2,5 tuny. Je možné dodat i tažné oko pro pomocné navijáky.

 

 • Brzdy přívěsu: Je možné dodat jedno a dvouokruhové hydraulické i vzduchové brzdy.

 

 • Vzduchový kompresor: Na přání je možné dodat elektrický vzduchový kompresor, bez přímého napojení na naftový motor. Velikost vzduchojemu je nutné určit.

 

 • Pneumatiky vpředu: Nokian Forest King TRS LS – 2 23.1-26

 

 • Pneumatiky vzadu: Nokian Forest King TRS L-2 710/40-26.5

            Na stroj je možné zvolit velké množství rozměrů pneumatik od různých výrobců.

 

 • Celková šíře stroje: od 2550 mm (při sériovém obutí)

 

 • Naviják: ADLER – dvou-bubnový, HY 20 s tažnou silou 2x10 tun, pro délku lana 100 metrů 14 mm (13 mm cca 120 metrů). Naviják má vlastní ovládací hydraulický okruh, který pracuje s tlakem pouze 90-110 bar. Adler navijáky jsou poháněny hydraulickým dvou-stupňovým motorem s čelním ozubením nebo šnekovým pohonem. Na centrální 6x uložené hřídeli jsou umístěny bubny a integrovaná spojka a pásová brzda. Všechny magnety, měřící body a tlakoměr jsou umístěny na přehledném a lehce dostupném místě. Tlakoměr umožňuje rychlou kontrolu ovládacího tlaku navijáku. Jednoduchá konstrukce a kvalitní materiály zaručují dlouhou životnost, bez velkých nároků na údržbu. Navijáky jsou dodávané bez lan. Volitelně je možné dodat naviják s tažnou sílou až 2x16 tun a délkou lana až 220 metrů nebo trakčním navijákem s lanem o délce 270 metrů.

Na naviják je možné také instalovat omezovač tahu, který umožňuje použití slabších lan na silné navijáky.

Pokud chcete naviják provozovat s nylonovým lanem je nutné nás o tom informovat.

 

 

Ovládané funkce navijáku: 2x brzda, 2x spojka (navíjení nebo odvíjení), 2x směr otáčení bubnu, otáčky motoru přidávat a ubírat, zadní štít nahoru a dolu, motor start a stop, nouzový stav (vypnutí motoru a spuštění klaksonu) a přivolání pomoci přes nouzové volání (o dostupnosti ve vaší zemi se informujte)

Ovládané funkce pojezdu: jízda vpřed nebo vzad, zatáčení vpravo nebo vlevo, rychlost jízdy se mění přidáváním otáček motoru.

Na přání je možné se stejným dálkovým ovládáním ovládat i HAFO naviják.

 

 

 • Nakládací prostor:

Krátký rám: První klanice je odnímatelná spolu s klecí, poslední klanice přestavitelná na vzdálenost 2,4 m; 3,2 m a 3,8 m.

Dlouhý rám: První klanice odnímatelná spolu s klecí, poslední klanice přestavitelná na vzdálenost 2,8 m; 3,6 m a 4,2 m. Na přání je možné dodat dvou-klanici na rychle-výměnném rámu. Montáž a demontáž dvou-klanice a ostatních dílů je bez použití nářadí. Poslední klanice může být otočná.

Svěrný oplen se montuje na rychle-výměnný rám. Je možné dodat svěrný oplen s lany i bez lan o velikosti (průřezu) 0,9 až 2,1 m2 (platí pro obě délky). Montáž i demontáž oplenu je bez použití nářadí jen je nutné pouze odpojit hydraulické hadice a v případě oplenu s lany i elektrický kabel. Výměna svěrného oplenu za klanice je pro zkušeného operátora otázkou 10 minut. Můžete si dodat i vlastní svěrný oplen.

Nakládací prostor je možné měnit dle Vašeho přání. Je možné udělat i variantu, kde se odnímá druhá, třetí a čtvrtá klanice najednou. V tomto případě jsou klanice na trubkovém rámu a je možné je volně posouvat. Je možné dodat i variantu s pěti klanicemi.

Klanice je možné udělat mechanicky rozšířitelné.

 

 • Vodící kladky: Existuje velké množství typů vodících kladek. Jsou jedno i dvou-kladkové, otočné na velkém nebo malém ložisku. Pro přesný typ se zeptejte prodejce. Kladky jsou barevně označeny pro lepší ovládání bez chyb. Kladky jsou umístěny na zvedacím rámu a je možné je zvednout až do výšky 2 metrů.

 

 • Hydraulická ruka: Základní je Epsilon M70 F80 s dosahem 8,0 metru až po X140 F105 s dosahem 10,5metru. Sériově je dodáván drapák Epsilon FG43S.

V nabídce je velké množství drapáků Super Grip a hydraulických ruk s dosahem až 10,5 metru.

Naklápění ruky: Na stroj je možné dodat hydraulické naklápění ruky pro snadnější práci ve svahu. V tomto případě se objednává originální podstavec s velmi silným čepem a pístnicemi.

Plovoucí poloha: Plovoucí poloha uvolní otoč a pístnici hlavního ramene. Ruka je pak možné ukotvit na dřevo vlečené ve svěrném oplenu nebo přívěsném vozíku.

Osvětlení na ruce: Na hydraulické ruce jsou čtyři pracovní LED světla s kryty. 2x na hlavním rameni, které se naklápí spolu s ramenem a 2x pevné na zlamovacím rameni.

Mazání ruky: na podstavci je lišta s maznicemi a od ní je za pomocí hadiček rozváděn mazací tuk k čepům. Není proto nutné lézt po hydraulické ruce. Díky maznicím máte dokonalý přehled oproti centrálnímu mazání, zda je čep mazaný či ne.

 

 

 

 • Další pracovní světla: na stroj je možné namontovat víc pracovních světel dle Vašeho přání.

 

 • Výstražný maják nebo stroboskopická světla: je možné dodat stroboskopická světla umístěná na střeše kabiny v každém rohu. Výstražný maják je odnímatelný s magnetickým podstavcem.

 

 • Hmotnost stroje je maximálně: 15 300 kg krátký rám a 15 500 kg dlouhý rám.

 

 

 • Nosnost stroje: 11 tun

 

 

 

 

HSM 805HDF kombi kurz (krátký rám)805HD Kombi kurz

HSM 805HDF kombi lang (dlouhý rám)

805HD Kombi lang

F: 530 mm

H: 3670 mm

Světlá výška a celková výška platí pro sériové pneumatiky.

 

 

 

ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti