Upravit stránku

 

           

Lesní kolový traktor HSM 805 H

                                              

 

V základní výbavě stroje naleznete:

 

 • Silný čtyř-válcový motor Iveco 4válec, 125 kw, 170koní.

 

 • Hydrostaticko – mechanický pohon: zde je použita novinka od firmy Rexroth, Serie 71. Jedná se o inteligentní spojení pojezdového čerpadla a pojezdového motoru. Velkou výhodou je dosažení rychlosti až 14 km/hod bez nutnosti řazení. Tento systém je doplněn dvoustupňovou přídavnou převodovkou od německého výrobce NAF. Výhoda tohoto systému pohonu je ve velkých brzdících možnostech (přibližování z kopce) a není nutné při krátkém popojíždění řadit.

 

 • Pohon se dále převádí na portálové nápravy NAF. Jedná se o nejlepší nápravy na trhu. Samozřejmostí jsou 100% uzavíratelné mechanické uzávěrky. Uvnitř integrované lamelové dvou-okruhové brzdy jsou v olejové lázni.

 

 • Hydraulický systém se skládá z pracovního čerpadla (hydraulická ruka, naviják atd.), pojezdového čerpadla, pojezdového motoru, nouzového čerpadla a dvou rozvaděčů. Jeden rozvaděč je na hydraulické ruce (ovládá kompletní funkce na ruce) a jeden v přední části stroje (ovládá štíty, zatáčení a ost. funkce). V obou případech se jedná o rozvaděče Rexroth M4-12. Další ventily jsou umístěny na navijáku a na rámu. Výhodou celého hydraulického systému, je použití trubek všude, kde je to možné. Toto nákladné řešení má výhodu ve velké přehlednosti celého systému. U konkurenčních strojů se používá levné řešení s hydr. hadicemi. Najít závadu v tomto „salátu“ hadic stojí opravdu hodně času. Následná výměna hadice je často spojena s několika hodinovým rozpojováním hadic, spojené s velkým únikem oleje. U HSM je přístupnost k rozvaděčům a jiným pracovním částem vzorná. Často je nutné jen odstranit kryt nebo zvednout kabinu. U konkurence jsou často tyto části doslova skovány.

 

 

 • Hydraulický systém je naplněn syntetickým esterem Panolin HLP SYNTH s kleenoil mikrofiltrací WGK 1. Tento systém má výhodu v prodloužené výměně až na 4000 Mth, v závislosti na aktuálním stavu oleje. Jedná se o ekologický olej nejvyšší kvality. Na přání je možné dodat stroj s minerálním olejem.

 

 • Pneumatiky jsou Tianli Forest Grip 600/60-30,5 Na přání je však možné zvolit i jiný typ pneu, i jiného výrobce

 

 • Elektrický systém je napájen 90A alternátorem nebo 2 x 56Ah suché a bez- údržbové Optima baterie. Elektrická instalace je od firmy Neumatic. Všechny kabely jsou označeny čísly a je na nich napsáno, odkud a kam vedou. Konektory umístěné na vlhkých místech jsou vodotěsné. Všechny pojistky, relé a řídící jednotky jsou umístěny na jednom místě ve střeše kabiny. Tento systém dokáže ušetřit velmi mnoho času při opravě (není nutné rozdělávat žádné kryty, vyndávat sedadla, rozebírat palubní desku atd.). Řídící jednotky jsou spojeny CAN-BUS jednotkou s možností kontroly funkčnosti uživatelem. Velký přehledný barevný displej v kabině umožňuje kontrolu všech provozních částí. Je zde znázorněna teplota chladící kapaliny, všech olejů včetně tlaku, sepnutí uzávěrek atd. Samozřejmostí je možnost nastavení všech funkcí pro 5 operátorů.

 

 • Prostorná bezpečnostní kabina je přezkoušená ROPS, FOPS a OPS. Kabina je dobře odhlučněná, vybavená topením a automatickou klimatizací v jednom vzduchovém rozvodu, elektricky otočným odpruženým vyhřívaným sedadlem  s veškerým ovládáním pojezdu a hydraulické ruky, umožňující práci ve všech pozicích natočení. Na sedadle je umístěný barevný informační display a ovládání plynu s brzdou. Ovládání jízdy je na otočné podlaze sedadla.

 

 • Rám traktoru je vyroben z vysoce-pevnostních ocelí. V rámu je integrována nádrž oleje a nafty. V přední části je umístěn motor, pohon, nádrže a kabina. V zadní části je naviják, hydraulická ruka a klanice. Obě části jsou spojeny otočným kloubem s integrovanou stabilizací a písty zatáčení. Tyto jsou oproti konkurenci velmi silné a skované před případným poškozením. Obě části se vyznačují velmi přehledným uspořádáním rozvodů oleje a elektriky. Při konstrukci byli kladeny velké nároky na celkovou stabilitu stroje, snížení těžiště a dlouhou životnost. Rozdělení hmotností je 60% přední a 40% zadní část.

 

 • Naviják je dvoububnový ADLER HY 16SG, 2x8 tun, dodávané v sérii bez lan. Vejde se sem 80 metrů 14 mm lana. Adler navijáky jsou poháněny hydraulickým dvou-stupňovým motorem s čelním ozubením. Na centrální 6x uložené hřídeli jsou umístěny bubny i integrovanou spojkou a pásovou brzdou. Naviják pracuje s tlakem pouze 90-110 bar. Všechny magnety a měřící body jsou umístěny na přehledném a lehce dostupném místě. Jednoduchá konstrukce a kvalitní materiály zaručují dlouhou životnost, bez velkých nároků na údržbu.

 

 

 • Hydraulická ruka je  Epsilon, typ M80R59, o celkové délce 5,9 metrů, s rotátorem Epsilon FG43S, na přání je možnost namontovat i jinak dlouhou a silnější ruku s možností většího drapáku, nebo naopak harvestorové hlavice.

 

 • Cellková šíře stroje 2640 mm

 

 • Přední štít se šíří 2000 mm

ke stroji lze navolit delší ruku, předehřev oleje + nezávislé topení, větší pneumatiky, svěrný oplen a mnoho dalšího. 
Nahoru