Upravit stránku

HSM 904F / 904FH kombi

popis stroje v základní výbavě -  dlouhé a nejprodávanější varianty

Motor Volvo Penta 6ti válec TIER 4final, 185 kW (koní)

ZF polo-automatická převodovka s možností řazení pod zatížením WG 190 má 6 rychlostí vřed a 3 vzad. Výhoda této převodovky spočívá v rychlosti řazení a přímého přenosu síly mechanickou cestou na kola. Toto řešení má výhodu tam, kde je nutné často jezdit větší vzdálenosti po silnici, či tahat přívěs. NEBO Hydrostatický pohon od firmy Rexroth typ 71. Jedná se o inteligentní systém pohonu, který je přímo řízen vlastní  řídící jednotkou. Výrazně snižuje spotřebu a zrychluje reakci hydrostatu. Tento systém je doplněn dvou-stupňovou přídavnou převodovkou od německého výrobce NAF.
Pohon se dále převádí na portálové nápravy NAF. Jedná se o nejlepší nápravy na trhu. Samozřejmostí jsou 100% uzavíratelné mechanické uzávěrky. Uvnitř integrované lamelové dvou-okruhové brzdy jsou v olejové lázni.

Pneumatiky máme v základní verzi - přední Nokian Forest King TRS LS – 2 23.1-26, a vzadu Nokian Nordmann Forest TRS 710/45-26.5. .  Možná je však volba i jiného výrobce a rozměru, vždy na přání zákazníka, ovšem za příplatek.
Šíře traktoru na základních pneumatikách je 2670 mm, na přání lze zvolit i jinou šíři traktoru.

Rám traktoru je vyroben z vysoce-pevnostních ocelí. V rámu je integrována nádrž oleje a nafty. V přední části je umístěn motor, pohon, nádrže a kabina. V zadní části je naviják, hydraulická ruka a klanice. Obě části jsou spojeny otočným kloubem s integrovanou stabilizací a písty zatáčení. Tyto jsou oproti konkurenci velmi silné a skované před případným poškozením. Obě části se vyznačují velmi přehledným uspořádáním rozvodů oleje a elektriky. Při konstrukci byli kladeny velké nároky na celkovou stabilitu stroje, snížení těžiště a dlouhou životnost. Rozdělení hmotností je 60% přední a 40% zadní část.

Navijáky Adler HY 20SG, jsou poháněny hydraulickým dvou-stupňovým motorem s čelním ozubením. Na centrální 6x uložené hřídeli jsou umístěny bubny i integrovanou spojkou a pásovou brzdou. Naviják má vlastní ovládací hydraulický okruh, který pracuje s tlakem pouze 90-110 bar. Všechny magnety a měřící body jsou umístěny na přehledném a lehce dostupném místě. Jednoduchá konstrukce a kvalitní materiály zaručují dlouhou životnost, bez velkých nároků na údržbu. Tažná síla je 2x 10 tun, kdy se vejde 100 m 14 mm lana. Traktor je vyráběn bez lan, proto, aby si každý zákazník mohl vybrat ze svých oblíbených dodavatelů. Na přání lze zvolit i větší a silnější navijáky, kam se vejde i více lana.
Hydraulická ruka je Epsilon M70F80 v sérii, s drapákem Epsilon FG43S, s délkou ruky 8 m, ale vždy je možnost na přání zákazníka ruku změnit. Je možně volit hydraulické ruky od Epsilonu nebo Messera Loglift s dosahem až 10m. Technické údaje o hydraulických rukách dostanete na vyžádání.

Snímatelná první klanice a poslední klanice je posuvná na délku 2.80m, 3.60m a 4.20m
Nosnost je 11 / 14 tun

 

Nahoru