HSM 904F / 904FH kombi

Jedná se o nejsilnější verzi šesti-kolového kombi traktoru. Velmi oblíbený model pro ty, kteří musí řešit veškeré práce v lesním hospodářství. Tento traktor umožňuje použití nejsilnějších navijáků, hydraulických ruk, harvestorové hlavice, trakčního navijáku, jak vpředu, tak vzadu (kombinace s přibližovacím navijákem, jeden buben je trakční 270 metrů lana a druhý přibližovací). Traktor je určen pro přibližování krátkých sortimentů a dlouhých výřezů, popřípadě stromů v celé délce, a to jak v lanech nebo ve svěrném oplenu. Přestavba z dlouhého na krátký sortiment trvá několik minut a není potřeba žádné nářadí. Traktor je vybaven dvou-bubnovým navijákem, ochrannou klecí a dvěma páry klanic. Traktor může být vybaven velkým množstvím příslušenství dle Vašeho přání.
V základní výbavě stroje naleznete:


Motor sériově: Volvo Penta 6 válec, EU stage5

Výkon: 185 kW (252 koní) od 1600 ot/min.

Točívý moment: 1150 Nm při 1100-1500 ot/min max. 1175 Nm při 1380 ot/min.

Obsah motoru: 7,7 litru


Motor na přání: Volvo Penta 6 válec, EU stage5

Výkon: 210 kW (286 koní) od 1700 ot/min.

Točívý moment: 1225 Nm při 1100-1600 ot/min max. 1255 Nm při 1380 ot/min.

Obsah motoru: 7,7 litru


Hydrostaticko mechanický pohon HSM High Speed Drive 71. Velkou výhodou je jízda bez nutnosti řazení, vysoká rychlost a velká brzdná síla. Ta se využije hlavně při přibližování z dlouhých kopců, kde je nutné neustále přibržďovat nožní brzdou. Tento systém je doplněn dvou-stupňovou přídavnou převodovkou od německého výrobce NAF.

Nápravy: Přední - planetová náprava NAF. Zadní – portálová náprava NAF. Jedná se o nejlepší nápravy na trhu. Samozřejmostí jsou 100% uzavíratelné mechanické uzávěrky, které se řadí odděleně pro přední a zadní nápravu.


Brzdy: Brzdy jsou lamelové v olejové lázni integrované uvnitř nápravy. Dvou-okruhový brzdný systém s parkovací, automatickou pracovní a nožní brzdou.

Řízení: Dva silné hydraulické válce umístěné ve zlamovacím rámu traktoru. Úhel zatáčení 45°.


Nádrže:          Naftová 210 litrů

                        AdBlue 45 litrů

                        Hydraulický olej 110 litrů    

Hydraulický systém Load Sensing se skládá z pracovního čerpadla o výkonu 304 l/min při 1600 ot/min (hydraulická ruka, naviják atd.), pojezdového čerpadla, dvou pojezdových motorů, nouzového čerpadla a dvou rozvaděčů. Maximální pracovní tlak je 350 bar. Jeden rozvaděč je na hydraulické ruce (ovládá kompletní funkce na ruce) a jeden v přední části stroje (ovládá štíty, zatáčení a ost. funkce). V obou případech se jedná o rozvaděče Rexroth. Další ventily jsou umístěny na navijáku a na rámu. Výhodou celého hydraulického systému, je použití trubek k vedení oleje všude tam, kde je to možné. Toto nákladné řešení má výhodu ve velké přehlednosti celého systému. U konkurenčních strojů se používá levné řešení s hydraulickými hadicemi. Najít závadu v tomto „salátu“ hadic stojí opravdu hodně času. Následná výměna hadice je často spojena s několika hodinovým rozpojováním hadic, spojené s velkým únikem oleje. U HSM je přístupnost k rozvaděčům a jiným pracovním částem vzorná. Často je nutné jen odstranit kryt nebo zvednout kabinu.

Hydraulický olej je ekologický syntetický ester Panolin HLP SYNTH s kleenoil mikrofiltrací WGK 1. Tento systém má výhodu v prodloužené výměně až na 4000 Mth, v závislosti na aktuálním stavu oleje. Jedná se o ekologický olej nejvyšší kvality bez bio složky. Na přání je možné dodat s minerálním olejem.

Prostorná panoramatická bezpečnostní kabina je přezkoušená ROPS, FOPS a OPS. Kabina je dobře odhlučněná, vybavená topením a automatickou klimatizací v jednom vzduchovém rozvodu, velkým množstvím uzavíratelných a volných přihrádek, elektricky otočným odpruženým vyhřívaným sedadlem (na přání i odvětrávání) s veškerým ovládáním pojezdu a hydraulické ruky, umožňující práci ve všech pozicích natočení. Na sedadle je umístěný barevný informační display. Ovládání plynu a brzdy je na otočné podlaze sedadla. Na kabině je 12 pracovních LED světel. K výbavě kabiny déle patří měnič napětí z 24 na 12 V, Rádio s USB portem, CD přehrávačem a Bluetooth hands-Free, Hasicí přístroj, výstražný trojúhelník,  

Elektrická instalace: Elektrický systém je napájen 110A alternátorem nebo 2 x 55Ah suché a bez- údržbové Optima baterie. Elektrická instalace je od firmy Neumatic. Všechny kabely jsou označeny čísly a je na nich napsáno, odkud a kam vedou. Konektory umístěné na vlhkých místech jsou vodotěsné. Všechny pojistky, relé a řídící jednotky jsou umístěny na jednom místě ve střeše kabiny. Tento systém dokáže ušetřit velmi mnoho času při opravě (není nutné rozdělávat žádné kryty, vyndávat sedadla, rozebírat palubní desku atd.). Velký přehledný HSM Ecommand barevný displej v kabině umožňuje kontrolu všech provozních částí. Je zde znázorněna teplota chladící kapaliny, všech olejů včetně tlaku, sepnutí uzávěrek atd. Samozřejmostí je možnost nastavení všech funkcí hydraulické ruky pro 5 operátorů plus nastavení z výroby. Většina funkcí je názorně nakreslena a nastavení je velmi jednoduché. Další funkcí je diagnostika všech ovladačů (joystiků), vypínačů, pojezdových parametrů atd.


Rám traktoru je vyroben z vysoce-pevnostních ocelí. V rámu je integrována nádrž oleje a nafty. V přední části je umístěn motor, pohon, nádrže a kabina. V zadní části je naviják, hydraulická ruka a klanice. Obě části jsou spojeny otočným kloubem s integrovanou stabilizací (dva hydraulické válce) a písty zatáčení. Tyto jsou oproti konkurenci velmi silné a skované před případným poškozením. Obě části se vyznačují velmi přehledným uspořádáním rozvodů oleje a elektriky. Při konstrukci byli kladeny velké nároky na celkovou stabilitu stroje, snížení těžiště a dlouhou životnost. Rozdělení hmotností je 60% přední a 40% zadní část

Pneumatiky vpředu: Nokian Forest King TRS LS – 2 24,5-32

Pneumatiky vzadu: Nokian Forest King TRS L-2 710/45-26.5
Na stroj je možné zvolit velké množství rozměrů pneumatik od různých výrobců

Celková šíře stroje: minimálně 2430 mm (při sériovém obutí)

Naviják ADLER – dvou-bubnový, HY 20 s tažnou silou 2x10 tun, pro délku lana 100 metrů 14 mm (13 mm cca 120 metrů). Naviják má vlastní ovládací hydraulický okruh, který pracuje s tlakem pouze 90-110 bar. Adler navijáky jsou poháněny hydraulickým dvou-stupňovým motorem s čelním ozubením. Na centrální 6x uložené hřídeli jsou umístěny bubny a integrovaná spojka a pásová brzda. Všechny magnety a měřící body jsou umístěny na přehledném a lehce dostupném místě. Jednoduchá konstrukce a kvalitní materiály zaručují dlouhou životnost, bez velkých nároků na údržbu. Navijáky jsou dodávané bez lan. Volitelně je možné dodat naviják s tažnou sílou až 2x16 tun a délkou lana až 220 metrů.

 

Nakládací prostor:

Krátký rám: První klanice odnímatelná spolu s klecí, poslední klanice přesunutelná na vzdálenost 2,4 m; 3,2 m a 3,8 m.

Dlouhý rám: První klanice odnímatelná spolu s klecí, poslední klanice přesunutelná na vzdálenost 2,8 m; 3,6 m a 4,2 m. Na přání je možné dodat dvou-klanici na rychlo-výměnném rámu. Montáž a demontáž dvou-klanice je bez použití nářadí.

Na stejném ryhlo-výměnném rámu je možné dodat i svěrný oplen s lany i bez lan o velikosti (průřezu) 0,9 až 2,1 m2 (platí pro obě délky). Montáž i demontáž oplenu je bez použití nářadí jen je nutné odpojit hydraulické hadice. Výměna svěrného oplenu za klanice je pro zkušeného operátora otázkou 10 minut.


Vodící kladky: Jsou dvou-kladkové, otočné pro oba bubny navijáku umístěny na zvedacím rámu a je možné je zvednout až do výšky 2 metrů.

Hydraulická ruka: Epsilon M70F80 s délkou 8 metrů + drapák Epsilon FG43S. V nabídce je velké množství hydraulických ruk s dosahem až 10 metrů.

Kamery: Zadní kamera umístěná v zadní části rámu. Barevná kamera se 7 palců velkým barevným monitorem (možnost volby přepnutí dvou kamer). Na přání je možné dodat kameru umístěnou na přední části kabiny.


Hmotnost stroje: 17 600 kg krátký rám a 17 800 kg dlouhý rám.


Nosnost stroje: 11 tun
 

F: 672 mm

H: 3769 mm

Světlá výška a celková výška platí pro sériové pneumatiky.

Všechny údaje a obrázky jsou pouze informativní a mohou se měnit.

Pro upřesnění informací nebo pokud máte více dotazů neváhejte nás kontaktovat

 

ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti